Ako si správne
vybrať projekt?

Ak máte pri výbere domu pochybnosti, prípadne si neviete vybrať, radi Vám spolu s našimi architektmi pomôžeme nájsť alebo prispôsobiť projekt tak, aby naplnil všetky Vaše očakávania.

Z katalógu alebo „na mieru“?

Z katalógu alebo
„na mieru“?

Pri katalógových domoch je architektúra domu hotová a netreba na jej spracovanie čakať. Preto celý proces od výberu až po ukončenie výstavby trvá kratšiu dobu. 

Naopak, spracovanie projektu na mieru trvá podstatne dlhšie, nakoľko architekt vytvára dom podľa predstáv klienta. Preto sú potrebné viaceré konzultácie, až kým nevznikne finálny návrh.

Bungalov alebo poschodový?

Bungalov
alebo poschodový?

Pri rozhodovaní sa medzi bungalovom a poschodovým domom, zohráva úlohu viacero faktorov. Hlavným z nich je veľkosť pozemku, na ktorom chcete stavať. Čím väčší dom, tým viac plochy z pozemku Vám ukrojí. Poschodový dom Vám pri rovnakej úžitkovej ploche ako bungalov zaberie skoro o polovicu menšiu plochu, ktorú môžete zmysluplnejšie využiť na iný účel.

Z energetického hľadiska je poschodový dom efektívnejší, keďže teplo pri vykurovaní prízemia prirodzene stúpa hore, a tým sa čiastočne vykuruje aj poschodie, čo Vám šetrí náklady na teplo. 

Pokiaľ máte malý pozemok, je lepšie uvažovať nad poschodovým domom. Ak máte k dispozícií veľkorysejší pozemok, do úvahy pripadá aj bungalov.

Väčší alebo menší?

Väčší
alebo menší?

Stačí Vám len malý dom? Alebo si chcete radšej postaviť väčší? Čo, ak budete mať málo využiteľného priestoru? Nebudete mať zbytočne vysoké náklady za kúrenie, kvôli veľkej obytnej ploche? Aj to sú najčastejšíe otázky, s ktorými sa pri výstavbe domu určite stretnete. Odpoveď je vždy individuálna. Je to hlavne o kompromise medzi veľkosťou domu a nákladmi na jeho výstavbu a následnú prevádzku.

Čím bude dom väčší, tým bude drahšia jeho výstavba a zároveň aj prevádzkové náklady budú vyššie. Preto je vopred potrebné, aby ste si dôkladne zvážili, aké využitie a výhody Vám má uvedená výstavba nového domu priniesť.